Dlaczego my?


Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach

Za klika dni przed Wami ważne egzaminy, a zaraz po nich istotne decyzje dotyczące wyboru szkoły, która przygotuje Was do studiowania i pracy. Zanim dokonacie tych niezwykle ważnych w Waszym życiu wyborów pamiętajcie, że tylko dobra szkoła, która podąża za zmianami w świecie, może sprostać wymaganiom młodych, ambitnych ludzi. Ci, którzy już dołączyli do naszej społeczności uczniowskiej kierowali się atrakcyjnością oferowanych kierunków tak w liceum jak i technikum. Dowiedzieli się, że mogą liczyć na życzliwych i solidnych nauczycieli oraz szybko przekonali się, że tu można rozwijać zainteresowania, talenty, uczestniczyć w olimpiadach i konkursach, zawodach, już w drugiej klasie zdobywać indeksy na studia, realizować ciekawe projekty, także międzynarodowe. Można też sprawdzić się pomagając innym, wyjeżdżać na wycieczki edukacyjne, pracować w szkolnej telewizji, poznawać nieprzeciętnych kolegów.

W naszej szkole każdy, kto chce zdobywać wiedzę, znajdzie miejsce wśród życzliwych mu wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły, bo rozumiemy, że tylko w atmosferze zrozumienia i wzajemnego szacunku buduje się nowe i lepsze.

Nasze atuty


 • jesteśmy szkołą z 70 letnią tradycją,
 • osiągamy bardzo wysokie wyniki zdawalności egzaminu maturalnego i zawodowego,
 • dysponujemy doskonale przygotowaną kadrą pedagogiczną,
 • nasi uczniowie to laureaci wielu olimpiad i konkursów,
 • współpracujemy z uczelniami wyższymi,
 • uczestniczymy w "Chmurze edukacyjnej" z języka angielskiego, geografii, biologii i przedmiotów zawodowych,
 • stwarzamy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji,
 • dbamy, by uczniowie czuli się bezpiecznie w szkole,
 • uczniów i rodziców wspierają pedagodzy oraz dyżurujący psycholog,
 • dbamy o rozwój talentów,
 • w szkole działa "GórkaTV",
 • posiadamy internat ze stołówką, bibliotekę i sklepik szkolny.

Poznaj uczniów Górki

Dlatego wybrali nasza szkołę


Szymon Zimowski

Cześć, jestem Szymon i jestem perkusistą w szkolnym zespole. Górka to szkoła, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Moją pasją jest gra na perkusji. Postanowiłem wykorzystać swój talent i zapisać się do szkolnego zespołu "Górkowe muzyki". To grupka instrumentalistów i wokalistów występujących podczas szkolnych imprez i akademii. Górka to szkoła, w której nie ma miejsca na nudę. Do zobaczenia we wrześniu!

Adrian Górski

Chciałbym Wam powiedzieć kilka słów o mojej szkole. Jest świetna, wyróżnia się spośród innych, szczególnie pod względem atmosfery w Niej panującej i samych uczniów oraz nauczycieli, którzy tę atmosferę budują. Najważniejsze, że nie ogranicza nas, tylko daje nam możliwość rozwijania siebie, swoich pasji i zdolności.

Załęska Laura

Tylko "Górka"- a dlaczego? Jest to szkoła, która ma szeroki wybór profili m.in. biologiczno- chemiczny, na który sama uczęszczam i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Nauka jest prowadzona na wysokim poziomie. Panuje tu miła atmosfera. Nauczyciele są bardzo wyrozumiali i utrzymują świetny kontakt z uczniami. Szkoła organizuje wiele zajęć, konkursów i akcji, także każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie mogę polecić "Górkę" wszystkim, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej.

Gryboś Anna

Dlaczego "Górka"? Tutaj gra toczyła się o wysoką stawkę, czyli moją przyszłość. Uznałam, że nie warto bawić się w półśrodki i wybrać to co najlepsze. Ta szkoła miała od zawsze dobre opinie względem atmosfery, uczniów, nauczycieli, ale także i wysokiego poziomu nauczania. Zawierała wszystko czego oczekiwałam. Wybrałam i nie zawiodłam się. Tutaj mogę rozwijać swoje pasje, zawierać nowe przyjaźnie i być sobą, ale także skupić się na nauce i mieć pewność, że szkoła pomoże mi osiągnąć cel, do którego dążę, bez względu na to czy zechcę być sławnym naukowcem, piosenkarzem czy zatoczyć koło i powrócić zasilając szeregi kadry nauczycielskiej..


Filip Rzepiela

Dlaczego wybrałem profil Technik Informatyk? Infomatyką interesuję się od najmłodszych lat. Zawsze ciekawiło mnie z czego jest zbudowany komputer, jak to wszystko działa. Informatyka jest wszechobecna. Jest to bardzo przyszłościowy zawód, a przy tym bardzo interesujący. Specjalność ta jest bardzo obszerna - od zwykłego serwisanta, aż po programistę - Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Anna Burkot

Czym moim zdaniem różni się nasza szkoła od innych? Wszystkim! Ja, zapisując się na Górkę, szukałam szkoły, która pozwoli mi rozwinąć każdą moją pasję, pochwalić się każdym talentem. I to właśnie dzięki niej, pokazałam tak wielu ludziom, że jestem człowiekiem o wielu twarzach... Za ogromny atut tej szkoły uważam to, że nauczyciele mają dobre podejście do ucznia i jednocześnie dystans do samych siebie. Uczniowie natomiast traktują się na równi, a kiedy dojdzie do współpracy większej grupy pozytywnie nastawionych osób - efekt jest zawsze zaskakujący , żeby się o tym przekonać, trzeba spróbować tego na własnej skórze...

Damian Pruchnicki

Informatyka jest jak wszechświat – nie ma granic namacalnych. Czym jest dla mnie informatyka? Informatyka jest moją pasją, elektronika hobby, a problemy które napotykają ludzie są dla mnie wyzwaniem. Stereotypy nie pasują do mnie, staram się je łamać przy każdej okazji. Komputery stacjonarne, laptopy, tablety, sieci lokalne, serwery, routery to jest to w czym czuję się dobrze, gdy muszę zatrzymać się nad problemem sprawia mi to niezwykłą przyjemność. Zachęcam Cię aby twoja przygoda z informatyką nie zakończyła się na Wordzie i Excelu, a czas przed komputerem nie był spędzany na grach – rzuć się w tą "cyfrową" przestrzeń.

strzałka do góry
Dziennik