Projekt Unijny

Dlaczego my?


Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach

Stoisz przed bardzo ważną decyzją - wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Zanim uczynisz ten ważny krok - pamiętaj, dobrze jest być uczniem dobrej szkoły. Od września 2012 roku mam zaszczyt pełnić obowiązki dyrektora i kierując pracą w szkole kontynuować najlepsze jej tradycje.

Mam świadomość, że oferta edukacyjna musi być dostosowana do aktualnych potrzeb młodzieży. W naszym liceum i technikum proponujemy takie kierunki i zawody, które umożliwiają uczniom przygotowanie do studiowania i zdobycie pracy.

Dbamy o życzliwe relacje między uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Jesteśmy przekonani, że tylko w przyjaznej atmosferze wszyscy będziemy kreatywnie pracować i osiągać kolejne sukcesy. Rozwijamy zainteresowania uczniów na zajęciach pozalekcyjnych. W ramach modernizacji kształcenia zawodowego poszerzamy kompetencje (uczniowie zdobywają dodatkowe kwalifikacje). Dbamy o dyscyplinę i frekwencję, bo chcemy by wszyscy w naszej szkole czuli się bezpiecznie i mogli bez przeszkód zdobywać wiedzę.

Nasze starania z każdym rokiem przynoszą coraz lepsze efekty, o czym świadczy wysoka zdawalność egzaminów oraz liczba laureatów konkursów i olimpiad.

Nasze atuty


 • Jesteśmy szkołą z ponad 60-letnią tradycją,
 • Posiadamy doskonale przygotowaną kadrę pedagogiczną,
 • Wśród nauczycieli jest wielu z uprawnieniami egzaminatorów oke,
 • Wprowadzamy atrakcyjne autorskie programy nauczania
 • Rozwijamy zainteresowania uczniów na zajęciach pozalekcyjnych,
 • Współpracujemy z uczelniami wyższymi,
 • Osiągamy wysokie wyniki zdawalności egzaminu maturalnego i zawodowego,
 • Stwarzamy możliwość uzyskania certyfikatów,
 • Dbamy o rozwój talentów uczniów zdolnych,
 • Prowadzimy pomoc dla uczniów z trudnościami w nauce,
 • Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi szkołami w Europie,
 • Posiadamy internat ze stołówką, bibliotekę oraz sklepik szkolny,
 • Dbamy o to, by uczniowie czuli się bezpiecznie w szkole,
 • Uczniów i rodziców wspiera pedagog szkolny i dyżurujący psycholog.

Poznaj uczniów Górki

Dlatego wybrali nasza szkołę


Szymon Zimowski

Cześć, jestem Szymon i jestem perkusistą w szkolnym zespole. Górka to szkoła, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Moją pasją jest gra na perkusji. Postanowiłem wykorzystać swój talent i zapisać się do szkolnego zespołu "Górkowe muzyki". To grupka instrumentalistów i wokalistów występujących podczas szkolnych imprez i akademii. Górka to szkoła, w której nie ma miejsca na nudę. Do zobaczenia we wrześniu!

Adrian Górski

Chciałbym Wam powiedzieć kilka słów o mojej szkole. Jest świetna, wyróżnia się spośród innych, szczególnie pod względem atmosfery w Niej panującej i samych uczniów oraz nauczycieli, którzy tę atmosferę budują. Najważniejsze, że nie ogranicza nas, tylko daje nam możliwość rozwijania siebie, swoich pasji i zdolności.

Justyna Lisowicz

Nazywam się Justyna i jestem w III klasie na profilu lingwistycznym. Przez dwa lata działałam w Samorządzie Uczniowskim, byłam nawet Przewodniczącą. Z czystym sumieniem polecam naszą szkołę, nie bójcie się, na pewno odnajdziecie się tutaj, myślę, że nigdzie indziej nie ma takiej atmosfery. Jeśli macie jakieś wątpliwości i pytania odnośnie szkoły możecie do mnie napisać, chętnie Wam odpowiem i doradzę.

Gold Panda

Kreatywność to nie proces twórczy. Kreatywność to nasze drugie imię. Ukłon kierujemy w stronę nauczycieli reklamy, bo to wszystko zaczęło się dzięki nim. Uosobieniem wszystkiego co robimy jest Gold Panda. Tam nasze pomysły znajdują ujście, a ciągłe zdobywanie nowych umiejętności jest dla nas kolejnym krokiem w przód. Górka daje perspektywy, trzeba tylko je wykorzystać.


Filip Rzepiela

Dlaczego wybrałem profil Technik Informatyk? Infomatyką interesuję się od najmłodszych lat. Zawsze ciekawiło mnie z czego jest zbudowany komputer, jak to wszystko działa. Informatyka jest wszechobecna. Jest to bardzo przyszłościowy zawód, a przy tym bardzo interesujący. Specjalność ta jest bardzo obszerna - od zwykłego serwisanta, aż po programistę - Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Anna Burkot

Czym moim zdaniem różni się nasza szkoła od innych? Wszystkim! Ja, zapisując się na Górkę, szukałam szkoły, która pozwoli mi rozwinąć każdą moją pasję, pochwalić się każdym talentem. I to właśnie dzięki niej, pokazałam tak wielu ludziom, że jestem człowiekiem o wielu twarzach... Za ogromny atut tej szkoły uważam to, że nauczyciele mają dobre podejście do ucznia i jednocześnie dystans do samych siebie. Uczniowie natomiast traktują się na równi, a kiedy dojdzie do współpracy większej grupy pozytywnie nastawionych osób - efekt jest zawsze zaskakujący , żeby się o tym przekonać, trzeba spróbować tego na własnej skórze...

Jarek Ciślak

"Górka" to świetna szkoła. Przede wszystkim miła atmosfera, ciekawi ludzie, nauczyciele z pasją i ogromną wiedzą oraz najlepszą biblioteka na świecie. Klasa biologiczno-chemiczna jest dla mnie najlepszą klasą, bo przedmiotów rozszerzonych uczą jedni z najlepszych nauczycieli w powiecie. Oprócz tego, będąc na biol-chemie, bierze się udział w bardzo ciekawych zajęciach doświadczalnych z biologii i chemii, na których można na przykład założyć własną hodowlę bakterii i przeprowadzać samodzielne wiele ciekawych reakcji chemicznych. Często wyjeżdżamy też na wycieczki związane z profilem. Biologią i chemią interesowałem się "od zawsze", a dzięki pomocy nauczycieli i swojej pracy zostałem finalistą 63 Olimpiady Chemicznej i laureatem Konkursu Wiedzy Chemicznej w 2015 roku.

strzałka do góry
Dziennik