Poznaj Kolegę / Nauczyciela 69: Fashion hunters


Administrator niedziela 6 maja 2018

Cześć, czy na początek każdy z Was może coś o sobie opowiedzieć? Jak się nazywacie, czym się interesujecie, jak spędzacie czas wolny?

Mam na imię Marysia. Chodzę do klasy 2b LO, jak reszta mojej grupy. Odkąd pamiętam interesuję się modą, możecie kojarzyć mnie z mojego bloga i instagrama. Uwielbiam sport, więc gdy tylko mam wolną chwilę, to oprócz oglądania seriali go uprawiam.

Hejka, mam na imię Oliwia. Jak się pewnie domyślacie chodzę na lingwistyka. Myślę, że część z was dowiedziała się już troszkę o mnie z wywiadu zamieszczonego na stronie szkoły. Co do moich zainteresowań, jest ich jeszcze więcej, ale czuje, że to nadal nie koniec odkrywania nowych pasji! Cieszę się, ze mogłam pracować z tak kreatywnymi i otwartymi na pomysły ludźmi.

Hejka jestem Karolina, tak jak reszta grupy jestem na lingwistyku. Poezja, muzyka i wysiłek fizyczny pozwalają przetrwać mi każdy lepszy i gorszy dzień. Nie lubię nudy, dlatego cały czas szukam kreatywnych sposobów spędzania czasu.

Nazywam się Aleksandra, chodzę do klasy 2bLO. Kiedy byłam mała moim marzeniem było zostać modelką, dlatego tak bardzo cieszy mnie to, że w tym roku mogłam pracować w grupie Fashion Hunters, zobaczyć przygotowania i tworzenie kreacji od strony kulis. Moją pasją od dziecka jest taniec i sport. Kocham kreatywnych ludzi i nasze szkolne eventy, na których zawsze dzieje się cos ciekawego.

Nazywam się Natalia i chodzę na profil lingwistyczny, jak cała moja grupa. Od kilku lat interesuje się fotografią i z nią wiążę moją przyszłość dlatego uczestnictwo w takiej sesji dużo mnie nauczyło, między innymi tego, jak wygląda praca z ludźmi w tym zawodzie i jak miło można spędzić czas robiąc to co się kocha. W wolnym czasie staram się rozwijać swoją pasję na tyle ile mogę, a kiedy widzę uśmiech na twarzy i zadowolenie osób z którymi współpracuję, to dla mnie najcenniejsza nagroda. Najważniejsze jednak jest to jak bardzo zbliżył Nas do siebie ten projekt i cieszę się, że mogłam mieć przyjemność pracować z tak unikatowymi ludźmi.

Cześć, jestem Dominika i również chodzę do 2B LO. Interesuje się charakteryzacją i wizażem, dlatego właśnie tym zajęłam się podczas Fashion Day. Praca z moją grupą była naprawdę wspaniała, gdyż każdy był otwarty nawet na te szalone makijażowe propozycje, co mnie niezmiernie cieszyło.

Hej, nazywam się Patrycja i jak reszta drużyny chodzę do 2bLO, modą interesuję się od zawsze. Uwielbiam tworzyć jedyne w swoim rodzaju stylizacje, dlatego kiedy dowiedziałam się o kolejnej  edycji Fashion Week wiedziałam że to coś dla mnie, a praca w grupie Fashion Hunters była niesamowitym przeżyciem i cieszę się że mogłam w tym uczestniczyć.

Cześć jestem Kuba, również z 2bLO. Interesuje się sportem, szczególnie pływaniem i siłownią.  Lubię brać czynny udział w życiu szkoły, moda jest dla mnie ważna, staram się podążać za trendami nie zapominając o swoim stylu. Uczestnictwo w Fashion Day było dla mnie wspaniałą przygodą, którą zapamiętam na długo.

Razem stworzyliście drużynę Fashion Hunters. Jak to się stało?

Oliwia: Historia naszej grupy rozpoczęła się ponad rok temu, już wtedy zaczęliśmy wspólna prace nad projektami modowymi, usłyszeć o nas mogliście pod nazwą „Hole squad”, jednak w tym roku w drużynie pojawiły się dwie nowe, kreatywne duszyczki - Ola i Patrycja. Wszyscy jesteśmy uczniami 2bLO i członkami SKP, tworzymy nie tylko grupę projektantów i twórców, ale przede wszystkim przyjaciół.
Razem jesteśmy w stanie osiągać niesamowite rzeczy, każdy wnosi do drużyny cząstkę siebie i swoich pomysłów, swoje zdolności i ciężka prace. Myślę, że największą motywacją dla nas była chęć do stworzenia czegoś niesamowitego, jeszcze lepszego niż w poprzednim roku, coś co zawaliłoby z nóg jury i publiczność. W momentach zwątpienia zawsze znajdowała się osoba dająca przysłowiowego kopa, to właśnie jest zaleta pracy w dobrej drużynie.

Jak wiadomo, wygraliście tegoroczny pokaz mody organizowany w ramach Górka Fashion Week jako drużyna wybrana przez jury, a także przez publiczność. Powiedzcie, jak czuliście się w chwili ogłoszenia wyników?

Natalia: Szczerze mówiąc w grupie zdania były podzielone, jedni obawiali się czy wszystkie kreacje się spodobają, czy będzie to wyglądało tak jak sobie wymarzyliśmy, a drudzy byli bardzo pozytywnie nastawieni i wierzyli w to, że jury dostrzeże "to coś" i tę wyjątkowość którą czuliśmy my podczas tworzenia naszych dzieł. Po ogłoszeniu wyników był jeden wielki hałas i ekscytacja za sceną. Później odebranie nagród, zdjęcia pamiątkowe, krótka relacja dla Górka.TV, było tak wiele skrajnych emocji ale odczuliśmy je wszystkie dopiero po kilku godzinach od zakończenia. To, że wygraliśmy dotarło do nas wieczorem po ochłonięciu i uspokojeniu.

Jak wyglądały całe przygotowania?

Aleksandra: Przygotowania zaczęły się tak naprawdę w chwili, gdy dowiedzieliśmy się o drugiej edycji Górka Fashion Week. Zebraliśmy drużynę i postanowiliśmy działać. Już na feriach wspólnie planowaliśmy i ustalaliśmy co możemy stworzyć. Spotykaliśmy się tak często, że dom Marii czy też Karoliny stał się naszym drugim domem, siedzieliśmy po kilka godzin, szyliśmy, dyskutowaliśmy, jedliśmy razem i najważniejsze -  świetnie się razem bawiliśmy. To wymagało od nas dużo pracy, ale pokochaliśmy nasze spotkania przy okazji ucząc się umiejętności krawieckich.

Czy to było stresujące, przejść w samodzielnie wykonanych strojach przed tłumem uczniów? Jak sobie z tym poradziliście?

Oliwia: Myślę, że każdy z nas inaczej to odczuwał, jednak z pewnością wiązało się to z wieloma emocjami. Naszym celem było pokazanie się przed tłumem uczniów i okiem jury, wiec byliśmy na to gotowi. Na pewno wiele dało nam obycie z wybiegiem, aparatem i doświadczenie z ubiegłej edycji. Przy tworzeniu kreacji postawiliśmy właśnie na to, by każdy w swoim stroju czuł się dobrze, bo dzięki temu mogliśmy z pewnością kroczyć po dywanie przed oczami setek osób. Wiadomą rzeczą jest, że pojawił się u nas stres, ale był to raczej ten pozytywny i motywujący do działania!

Wasza grupa często angażuje się w różne ciekawe projekty, często związane z modą. Opowiedzcie o nich trochę – skąd macie tyle kreatywnych pomysłów, co dokładnie robiliście dotąd, czy może planujecie coś na przyszłość?

Karolina: Tak, to prawda, sporo się angażujemy. Myślę, że sprawia nam to wielką radość i satysfakcję, jesteśmy kreatywni, pracowici i staramy się urozmaicić naszą szkolną rutynę biorąc udział w projektach i eventach w szkole.  Udzielamy się szczególnie w tym roku, nakręciliśmy filmik „Let’s talk about...”, zrobiliśmy plakaty na Mamy Talent, no i nie tylko wzięliśmy udział, ale udało nam się wygrać Fashion Day.

Czym jest dla was moda?

Marysia: Moda dla nas to nie tylko ubrania. Dzięki niej możemy stworzyć nasz własny wizerunek, ale również dodaje nam ona odwagi i pewności siebie. Każdy z nas ma swój styl. Wspaniałe jest to, że mimo posiadania różnych gustów i tak świetnie się dogadujemy.

Karolina i Kuba, wy byliście także ambasadorami tegorocznego Fashion Week. Możecie opowiedzieć na czym to polegało?

Karolina: Bycie ambasadorami tak dużego wydarzenia jakim jest Gorka Fashion Week to spora odpowiedzialność. Poświęciliśmy mnóstwo czasu na przygotowania, pod okiem pani Bednarz szukaliśmy sponsorów, wybieraliśmy nagrody, poszukiwaliśmy członków jury.

Kuba: Ale jest to dla nas wspaniałe doświadczenie, wiele się nauczyliśmy i oczywiście świetnie się bawiliśmy.

Chcecie na koniec dodać coś od siebie?

Chcielibyśmy z całego serca podziękować pani Teresie Bednarz za danie nam możliwości realizowania siebie i naszych pasji. Mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni projekt w tej szkole!

Dziękujemy za udzielenie wywiadu! :)

 

Sesja fotograficzna ufundowana dla zwycięzców GÓRKA FASHION DAY przez fotografa Pana Dawida Różyckiego.

 

strzałka do góry
Dziennik