Szkolny Dzień Kariery


Tomasz Bąk piątek 17 listopada 2017

W Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach w dniu 17.11.2017 r. odbyła się piąta edycja Szkolnego Dnia Kariery,  organizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Górka gościła uczniów klas III gimnazjów wraz z opiekunami ze wszystkich gorlickich Miejskich Zespołów Szkół. Stanowiska poszczególnych profili LO i Technikum przygotowali uczniowie i nauczyciele ZS Nr 1. Ideą Dnia Kariery jest możliwość spotkania uczniów z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Oto lista gości Dnia Kariery, z którymi mogli porozmawiać gimnazjaliści:

  1. P. Natalia Jodłowska- absolwentka Górki, pracownik firmy Tomasz Romaszko Ubezpieczenia,  stanowisko LO mat-fiz-info
  2. P. Daniela MacIsaac, właścicielka Szkoły językowej Victoria, stoisko LO klasa lingwistyczna
  3. P. Barbara Mentel, biuro podróży MY Travel, stanowisko LO ang-geo-wos
  4. P. Tomasz Tybor, lekarz - absolwentem Górki, stoisko LO Biol-chem
  5. P. Stanisław Mostowicz, założyciel Koła Elektroników w Libuszy, stanowisko Technik Elektronik
  6. Panowie Józef Wójcik i Tadeusz Kantor, wykładowcy Instytutu Technicznego nowosądeckiej PWSZ, stoisko Technik Mechatronik
  7. P. Tomasz „Harry” Lenartowicz, firma X.Kom - absolwent Górki, stanowisko Technik Informatyk
  8. P. Bartłomiej Kiełtyka, pasjonat grafiki, założyciel Klubu Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, absolwent Górki, stoisko Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
  9. P. Jolanta Wilczkiewicz z firmy Inter-Styl, na co dzień zarządzająca zakładem produkcyjnym Smak Raju, stoisko Technik Organizacji Reklamy
  10. Panowie Dominik Wojtas- absolwent Górki i Adrian Zawiliński - firma Otech, specjaliści od alternatywnych źródeł energii, stanowisko Technik urządzeń i systemów energii odnawialnej.

 

Na stanowiskach poszczególnych profili można było zobaczyć urządzenia i akcesoria związane z danym kierunkiem kształcenia oraz zawodem Gościa.  Nie brakowało także poczęstunku, konkursów z nagrodami, quizów, gadżetów… Swoje stanowisko miała także Górka.TV, która prowadziła wywiady oraz kręciła wszystko to co działo się na Górce.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezentacji przedstawicieli ciekawych zawodów, zadawali im pytania min. o możliwości pracy w danym zawodzie, ścieżkę kariery, zarobki, plusy i minusy danej profesji.

Organizatorem Dnia Kariery był Szkolny Klub Przedsiębiorczości pod opieką P. Teresy Bednarz. Gości przywitał Dyrektor P. Janusz Kryca. Imprezę prowadził P. Wojciech Rykała.

W imieniu Organizatorów dziękujemy wszystkim Gościom, Opiekunom i Gimnazjalistom, którzy pojawili się na Dniu Kariery, a także wszystkim Nauczycielom i Uczniom Górki, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia.

strzałka do góry
Dziennik