XV Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza


Tomasz Bąk wtorek 13 września 2022

W dniach 8-9 września 2022 w Rzeszowie odbyła się XV Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego oraz Politechnikę Rzeszowską - gospodarza tegorocznej Sesji. Szkoły noszące imię Ignacego Łukasiewicza, tworzą niepowtarzalną wspólnotę, którą łączy pamięć o wyjątkowym człowieku, jakim był ich patron - odkrywca ropy naftowej, konstruktor pierwszej lampy i twórca przemysłu naftowego. Szkoły jego imienia pomimo tego, że rozsiane po całej Polsce, utrzymują ze sobą kontakt poprzez spotkania na Sesjach Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, które odbywają się tradycyjnie, co dwa lata.

W tym roku uczniowie szkół im. Łukasiewicza mieli możliwość zwiedzić Rzeszów. Uroczystości rozpoczęły się w auli Politechniki Rzeszowskiej, gdzie symbolicznie zapalono lampę naftową. Doniosłym wydarzeniem było spotkanie na dziedzińcu I LO w Rzeszowie czyli w dawnym Gimnazjum Pijarów, do którego uczęszczał Ignacy Łukasiewicz.  W drugim dniu Sesji odbył się konkurs wiedzy, a uczniowie i opiekunowie brali udział w pokazach chemicznych i fizycznych przygotowanych przez pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej. W czasie zakończenia Sesji ogłoszone zostały wyniki konkursu. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle nie zawiedli. Drużyna w składzie: Julia Słota, Aleksandra Karlak i Emilia Tabor zdobyły I miejsce, a w konkurencji indywidualnej Emilka zdobyła III miejsce, a Ola II miejsce.

Czas spędzony wspólnie umożliwił wymianę doświadczeń, poznanie nowych ludzi, ciekawych miejsc oraz  poszerzenie wiedzy, tym razem z fizyki i chemii. Za dwa lata spotykamy się w Krośnicach w województwie dolnośląskim.

strzałka do góry
Dziennik