Zagraniczne praktyki - Grecja 2024


Tomasz Bąk wtorek 18 czerwca 2024

"Cel - praktyki w Unii Europejskiej" nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000077624 w ramach projektu "Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Grecja, 21.04.2024 r. - 04.05.2024 r.

Uczniowie klas trzecich Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 wzięli udział w dwutygodniowej zagranicznej mobilności edukacyjnej, podczas której mieli okazję poznawać tajniki pracy w zawodach: technik informatyk, technik programista i technik mechatronik w zakładach pracy w regionie Riwiery Olimpijskiej w Grecji.

Oprócz nauki zawodu uczniowie poznawali grecką kulturę i kuchnię już od pierwszego dnia pobytu, zarówno w hotelu, jak i podczas zwiedzania najbliższej okolicy i odpoczynku na plaży. Podczas wieczoru greckiego mogli obejrzeć pokaz tańców greckich w wykonaniu regionalnego zespołu tanecznego oraz wspólnie zatańczyć Zorbę.

Zorganizowane wycieczki do ciekawych miejsc w regionie, takich jak Stary Pantalejmon, miasteczko Litochoro czy Leptokaria, a także średniowiecznego zamku Platamonas były nie tylko okazją do spędzenia czasu w aktywny sposób, ale również niezapomnianą lekcją historii, dopełnieniem której okazała się wycieczka do jednego z najbardziej spektakularnych miejsc w Grecji– klasztorów Meteory.

Pobyt w Grecji to mnóstwo nowych wrażeń, doświadczeń, lekcji kultury, historii, zawodu, ale również udany wypoczynek podczas rejsu na wyspę Skiatos w radosnej atmosferze, przy wesołej muzyce na pokładzie i w cudownym greckim słońcu.

strzałka do góry
Dziennik