Zagraniczne praktyki - Włochy 2024


Tomasz Bąk wtorek 18 czerwca 2024

"Zagraniczne praktyki = nowe kompetencje zawodowe i językowe" o numerze 2023-1-PL01-KA122-VET-000133684 w ramach projektu "Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

W dniach 19.05-1.06.2024r. grupa uczniów klas czwartych Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach uczestniczyła w praktykach zagranicznych w ramach mobilności edukacyjnej. Praktyki skierowane były dla uczniów klas technikum o profilach: technik mechatronik, technik informatyk, technik programista, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik reklamy.

Uczniowie biorący udział w wyjeździe mieli okazję zarówno pogłębić swoją wiedzę w trakcie praktyk zawodowych, doskonalić umiejętności językowe, jak i zwiedzić piękne miejsca. Szczególnie cennym doświadczeniem było odbywanie praktyk w języku angielskim na miejscu trwania projektu, ale także zapoznanie się z kulturą pracy w rzeczywistych miejscach pracy.

W czasie wolnym od praktyk, uczniowie cieszyli się słońcem, morzem i plażą w Catollice - urokliwej miejscowości pobytu. Z tego miasteczka uczestnicy na pewno zapamiętają wieczorne spacery wzdłuż promenady, pyszną włoską pizzę oraz ciekawe zaplecze edukacyjne miejscowego akwarium. Uczniowie mieli okazję zwiedzić San Marino, z jego urokliwymi uliczkami i widokami, następnie poznać krok po kroku zabytki Bolonii, a na końcu poczuć klimat Wenecji patrząc na przepływające gondole z Mostu Rialto.

Wyjazd był dla uczestników niepowtarzalną okazją na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, rozwinięcie kompetencji językowych i społecznych w sytuacjach codziennych, zapoznanie się z włoskim dziedzictwem kulturowym oraz zacieśnienie więzi grupowych.

strzałka do góry
Dziennik