Biblioteka


Biblioteka Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach funkcjonuje nieprzerwanie od 1952 roku. Jest dogodnie usytuowana na parterze szkoły. Księgozbiór liczy 27620 woluminów. Zbiory ułożone są alfabetycznie i działowo. Część alfabetyczną zajmuje literatura piękna w tym lektury. Literatura popularno-naukowa mieści się w części działowej.

Szczególnie rozbudowane są działy związane z profilami szkoły: matematyka, fizyka, elektrotechnika, elektronika, informatyka, biologia, odnawialne źródła energii, historia, języki obce oraz dział regionalny.

Od kilku lat gromadzimy wideotekę edukacyjną. Posiadamy również wydzieloną czytelnię, w której udostępniany jest księgozbiór podręczny (encyklopedie, poradniki, słowniki), oraz udzielane są indywidualne informacje czytelnikom.

Od 2007 roku w bibliotece działa 4-stanowiskowa pracownia multimedialna tzw. Internetowe Centrum Informacji, z którego mogą korzystać uczniowie w godzinach pracy biblioteki. Rozpoczęto również komputeryzację biblioteki, która ułatwi czytelnikom korzystanie z księgozbioru.


Dołącz do nas: FacebookGodziny pracy biblioteki:


books

Poniedziałek - 8:00 - 16:30

Wtorek - 8:00 - 16:30

Środa - 8:00 - 16:30

Czwartek - 8:00 - 16:30

Piątek - 8:00 - 14:00

strzałka do góry
Dziennik