Projekty Erasmus+/POWER



Wyjazdy kulturowe:


Projekt „Śladami Leonarda da Vinci” nr 2021-1-PMU-4323 finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Data wyjazdu: 11.06.2023 – 24.06.2023

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza uczestniczyli w projekcie kulturowym w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Górkowicze byli gośćmi szkoły Instituto Profesionale Statale Leon Battista Alberti w Rimini, gdzie obejrzeli pracownie przedmiotowe i sale lekcyjne, mając okazję porównać szkołę polską i włoską oraz ćwiczyć podstawowe zwroty w języku włoskim.

Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, które przybliżyły historię oraz walory turystyczne środkowej części Włoch – regionu Emilia Romania. Rozpoczęliśmy od miejscowości Cattolica na wybrzeżu Adriatyku, gdzie zażywaliśmy kąpieli słonecznych, pływaliśmy w morzu oraz bawiliśmy się w gry i zabawy na plaży, np. „Baloniadę”. Wieczorem spacerowaliśmy pięknie oświetloną promenadą, aby obejrzeć pokaz tańczących fontann. Następnie spędziliśmy czas w pobliskim Rimini, podziwiając starożytną i renesansową architekturę, poznając historię rodu Malatesta, a organizowane gry pozwoliły rozwinąć umiejętności językowe. Zauroczyła nas również pobliska miejscowość Gradara ze średniowieczną twierdzą związaną z rodem Malatesta i malowniczymi uliczkami oraz sklepikami z lokalnymi specjałami i pamiątkami. Z murów obronnych rozciągał się niezapomniany widok na góry, morze i gaj oliwny. W ramach degustacji kuchni włoskiej, odwiedziliśmy lokalną rodzinną oliwiarnię, gdzie spróbowaliśmy oryginalnej oliwy, tłoczonej z oliwek z plantacji właściciela. Nowoczesne maszyny i pasja gospodarzy wzbudziły nasze zainteresowanie wytwarzaniem tego znanego na świecie produktu. Również pod okiem szefa kuchni hotelu Jupiter poznaliśmy tajniki kuchni włoskiej, nazwy produktów i dań. Integrowaliśmy się też w klimacie muzyki włoskiej na zorganizowanej dyskotece oraz na lekcji tańca bachaty pod okiem doświadczonych włoskich instruktorów. Odwiedziliśmy jedno z najmniejszych państw europejskich – Republikę San Marino, położone na wysokości 700 metrów n.p.m. Z murów miasta roztaczały się niezapomniane widoki. Poznaliśmy historię miasta, jego urokliwe uliczki. W czasie gry miejskiej przeprowadzaliśmy wywiady z mieszkańcami. Podziwialiśmy też przygotowania do Rajdu San Marino. Odwiedziliśmy także Bolonię słynącą z najstarszego w Europie uniwersytetu i majestatycznej Bazyliki. Poczuliśmy wyjątkowy klimat tego miasta nauki, kultury i architektury, o którym mieszkańcy mówią: „Bolonii się nie zwiedza, w niej się żyje”. Niesamowite wrażenie wywarła na nas Wenecja, unikatowe miasto, ze wspaniałą architekturą, kanałami wodnymi, gondolami, mostami, starymi pałacami, Bazyliką Św. Marka i Pałacem Dożów. Z kolei wzruszającym miejscem pobytu było Loreto z Sanktuarium Santa Casa, z przepiękną architekturą i polskimi akcentami: Kaplicą Polską z obrazami bitwy Jana III Sobieskiego pod Wiedniem i bitwy warszawskiej oraz położonym nieopodal cmentarzem polskich żołnierzy II Korpusu generała W. Andersa. W wolnym czasie pracowaliśmy nad zadaniami związanymi z projektem.

Wyjazd do Włoch pozwolił uczniom poznać historię, kulturę, przyjaznych ludzi, zwyczaje i smaki Włoch oraz doskonalić znajomość języka angielskiego i włoskiego.

Rezultaty:
Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Rekrutacja



Rozpoczynamy nabór uczniów do udziału w projekcie „Śladami Leonarda da Vinci” nr 2021-1-PMU-4323 w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/23 uczęszczają do klasy 2 i 3 II Liceum Ogólnokształcącego oraz 2, 3 i 4 Technikum Nr 1 (5-letniego).

Osoby, które zakwalifikują się do udziału w projekcie uczestniczyć będą w dwutygodniowej zagranicznej mobilności edukacyjnej, która odbędzie się we Włoszech w terminie 11.06-24.06.2023 r.

Koordynatorem projektu jest p. Marcin Alibożek, który udzielać będzie wszystkich szczegółowych informacji o realizacji projektu i planowanych działaniach.

Harmonogram rekrutacji do projektu:

  • 19.04.2023 Rozpoczęcie rekrutacji do projektu
  • 25.04.2023 Zakończenie rekrutacji do projektu
  • 28.04.2023 Opublikowanie listy zakwalifikowanych oraz rezerwowej listy uczestników
  • Do 05.05.2023 Możliwość składania odwołań od decyzji Komisji Rekrutacyjnej

Regulamin rekrutacji oraz karta zgłoszenia ucznia do udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej szkoły.

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, uczeń zainteresowany zobowiązany jest dostarczyć osobiście wypełnioną komputerowo, wydrukowaną dwustronnie w kolorze i podpisaną przez ucznia i rodziców/prawnych opiekunów kartę zgłoszenia ucznia do sekretariatu p. 118 oraz podpisać listy akceptacji regulaminu naboru oraz uczestnictwa w projekcie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Dokumenty do pobrania:


Projekt "Rozwój kompetencji uczniów" nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000079930 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Data wyjazdu 16.04.2023 – 29.04.2023

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach uczestniczyli w wymianie uczniów w ramach programu Erasmus + w Grecji. Górkowicze byli gośćmi szkoły M.E.P.E Platon w Katerini. Zajęcia z greckimi nauczycielami skłaniały do refleksji nad przyszłością wypełnioną sztuczną inteligencją, jak również poszerzyły wiedzę z zakresu cyberprzemocy. Młodzież rozwiązywała łamigłówki matematyczne i rozwijała kompetencje językowe. Piękna pogoda sprzyjała rozgrywkom sportowym i kontaktom z rówieśnikami.

Uczniowie mieli okazję, aby zwiedzić wiele ciekawych miejsc, które przybliżyły historię oraz walory turystyczne greckiej Macedonii. Rozpoczęliśmy od Salonik - stolicy regionu. Spacerowaliśmy promenadą nadmorską, zobaczyliśmy antyczny amfiteatr, bazylikę św. Dymitra, Plac Arystotelesa, Łuk Triumfalny Galeriusza i Białą Wieżę. Następnie udaliśmy się krętą drogą do Starego Pantelejmonu. Ta górska osada zbudowana została na zboczach Olimpu Niskiego i wygląda jakby czas się zatrzymał. Jest żywym skansenem. Niesamowite wrażenia towarzyszyły naszej grupie podczas wycieczki do Werginy, gdzie znajduje się jedyne w swoim rodzaju muzeum, w którym zobaczyć można m.in. grobowiec słynnego króla Macedonii Filipa II. Odnalezione tam komory grobowe, przepiękne malowidła ścienne, złote urny, wieńce i inne skarby sprawiły, że stanowisko to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas naszej wyprawy do najciekawszych miejsc nie mogło zabraknąć Meteorów. Zanim wspięliśmy się do Monastyru Św. Warłama z XIV wieku, poznaliśmy zasady pisania ikon w pracowni w Kalambace, leżącej u podnóża tych niesamowitych formacji skalnych. Rejs statkiem, zapierające dech w piersiach widoki, szalona zabawa i uroki wyspiarskiej atmosfery- tak w skrócie można opisać wycieczkę na wyspę Skiathos. Odwiedziliśmy także miasteczko Litochoro, które leży u stóp mitycznej góry Olimp. Wędrowaliśmy pięknym wąwozem Enipeas wśród malowniczych skał i przełęczy, kierując się do wodospadu u podnóża góry bogów. Na koniec „zdobyliśmy” zamek Platamonas, średniowieczne dzieło krzyżowców z XIIIw.

Wyjazd do Grecji pozwolił uczniom poznać kulturę, przyjaznych ludzi, zwyczaje i smaki Grecji oraz doskonalić znajomość języków obcych.

Rezultaty:
Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Rekrutacja


Rozpoczynamy nabór uczniów do udziału w projekcie "Rozwój kompetencji uczniów" nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000079930. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/23 uczęszczają do klasy 2 i 3 II Liceum Ogólnokształcącego oraz 2, 3 i 4 Technikum Nr 1 (5-letniego). Osoby, które zakwalifikują się do udziału w projekcie uczestniczyć będą w dwutygodniowej zagranicznej mobilności edukacyjnej, która odbędzie się w Grecji w terminie 16.04-29.04.2023 r.

Koordynatorem projektu jest p. Marcin Alibożek, który udzielać będzie wszystkich szczegółowych informacji o realizacji projektu i planowanych działaniach.

Harmonogram rekrutacji do projektu:

  • 25.01.2023 Rozpoczęcie rekrutacji do projektu
  • 16.02.2023 Zakończenie rekrutacji do projektu
  • 23.02.2023 Opublikowanie listy zakwalifikowanych oraz rezerwowej listy uczestników
  • Do 28.02.2023 Możliwość składania odwołań od decyzji Komisji Rekrutacyjnej

Regulamin rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej szkoły.

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, uczeń zainteresowany zobowiązany jest wysłać komputerowo wypełniony formularz zgłoszeniowy (w formacie docx) na adres biuro@lukasiewicz.gorlice.pl oraz podpisać listy akceptacji regulaminów naboru oraz uczestnictwa w projekcie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Dokumenty do pobrania:


Praktyki zawodowe:


Rozpoczynamy nabór uczniów do udziału w projekcie „Zagraniczne praktyki = nowe kompetencje zawodowe i językowe” o numerze 2023-1-PL01-KA122-VET-000133684 w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

Osoby, które zakwalifikują się do udziału w projekcie uczestniczyć będą w dwutygodniowej zagranicznej mobilności edukacyjnej, która odbędzie się we Włoszech w terminie 19.05-01.06.2024 r.

Koordynatorem projektu jest p. Marcin Alibożek.

Harmonogram rekrutacji do projektu:

01.03.2024 Rozpoczęcie rekrutacji do projektu

08.03.2024 Zakończenie rekrutacji do projektu

12.03.2024 Opublikowanie listy zakwalifikowanych oraz rezerwowej listy uczestników

Do 15.03.2024 Możliwość składania odwołań od decyzji Komisji Rekrutacyjnej


Regulamin rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy ucznia do udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej szkoły.

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, uczeń zainteresowany zobowiązany jest dostarczyć osobiście komputerowo wypełniony, wydrukowany dwustronnie w kolorze i podpisany przez ucznia i rodziców/prawnych opiekunów formularz zgłoszeniowy ucznia do sekretariatu p. 118 oraz podpisać listy akceptacji regulaminu naboru oraz uczestnictwa w projekcie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Dokumenty do pobrania:



Rozpoczynamy nabór uczniów do udziału w projekcie „Cel - praktyki w Unii Europejskiej” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000077624 w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/24 uczęszczają do klasy 3 Technikum Nr 1 w zawodach: technik informatyk, technik programista i technik mechatronik.

Osoby, które zakwalifikują się do udziału w projekcie uczestniczyć będą w dwutygodniowej zagranicznej mobilności edukacyjnej, która odbędzie się w Grecji w terminie 21.04-04.05.2024 r.

Koordynatorem projektu jest p. Marcin Alibożek.

Harmonogram rekrutacji do projektu:

23.01.2024 Rozpoczęcie rekrutacji do projektu

30.01.2024 Zakończenie rekrutacji do projektu

02.02.2024 Opublikowanie listy zakwalifikowanych oraz rezerwowej listy uczestników

Do 07.02.2024 Możliwość składania odwołań od decyzji Komisji Rekrutacyjnej


Dodatkowa rekrutacja prowadzona jest do 9.02.2024 r.

Regulamin rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy ucznia do udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej szkoły.

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, uczeń zainteresowany zobowiązany jest dostarczyć osobiście komputerowo wypełniony, wydrukowany dwustronnie w kolorze i podpisany przez ucznia i rodziców/prawnych opiekunów formularz zgłoszeniowy ucznia do sekretariatu p. 118 oraz podpisać listy akceptacji regulaminu naboru oraz uczestnictwa w projekcie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Dokumenty do pobrania:



Nasi uczniowie klas trzecich technikum wzięli udział w projekcie "Nowoczesne praktyki ‐ lepsze szanse zawodowe" nr 2020‐1‐PL01‐KA102‐078837 finansowanym w ramach programu Erasmus+.

Projekt skierowany był do 58 uczniów naszej szkoły z kierunków:

  • Technik Mechatronik – 18 osób
  • Technik Reklamy – 8 osób
  • Technik Urządzeń i Systemów Energii Odnawialnej – 10 osób
  • Technik Informatyk – 11 osób
  • Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej – 11 osób

Uczniowie zakwalifikowani do projektu uczestniczyli m.in. w czterotygodniowych zagranicznych praktykach zawodowych, które odbyły się we wrześniu 2021 roku w Grecji. Praktyki odbywały się w ciągu tygodnia, a dodatkowo w dni wolne od pracy uczniowie uczestniczyli w wielu wycieczkach kulturowych.

Podczas projektu uczniowie rozwijali swoje kompetencje zawodowe zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia, mieli okazję do nabycia doświadczenia w greckich zakładach pracy, nabywali cenną umiejętność pracy w grupie oraz koordynowania działań między zespołami i kierunkami zawodowymi pod okiem instruktora. Wyjazd do Grecji i odbycie praktyk zawodowych był też wyjątkową okazją do podniesienia kompetencji językowych i kulturowych. Uczniowie poznali lokalne zwyczaje i tradycje (świetną okazją do tego był np. Wieczór Grecki, podczas którego próbowali swoich sił w greckich tańcach ludowych). Wycieczki kulturowe były okazją nie tylko do zobaczenia nowych i ciekawych miejsc, ale również do zgłębienia kultury hellenistycznej.

Eratini - urokliwe greckie miasteczko było miejscem, w którym uczniowie przebywali podczas realizacji praktyk. Dostęp do boisk sportowych, basenu rekreacyjnego i tylko kilkadziesiąt metrów do plaży, to tylko niektóre z udogodnień i rozrywek, które oferował uczniom hotel, po zakończonych zajęciach.

Pomimo ograniczeń podyktowanych pandemią, udało się odwiedzić i zobaczyć dużo ciekawych miejsc między innymi greckie Meteory. Delfy, Nafpaktos, Arachova, Galaxidi, Amfisę. Każde z tych miejsc dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i urzekło wspaniałymi widokami oraz architekturą.

Data wyjazdu 05.09.2021 - 02.10.2021

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image

Responsive image


W ramach projektu pt. “Praktyki zawodowe w Grecji - zagraniczne kształcenie zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach” nr 2019-1-PL01-KA102-062148 finansowanego ze środków Programu Power, uczniowie klas trzecich technikum mieli niezwykłą okazję odbycia praktyk zawodowych w Grecji, w spokojnej miejscowości Eratini. Mimo krótkiego pobytu, który został nieco ograniczony ze względu na wybuch pandemii, udało się zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz poznać grecką kulturę i tradycje.

Podczas pobytu uczniowie mieli okazję zobaczyć zabytki i zwiedzać miejsca historyczne, urokliwe zakątki i miejscowości. Uczestniczyli również w warsztatach i szkoleniach, które pozwoliły na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń zawodowych.

Jednak nie tylko nauka była ważna dla naszych uczniów - chcieli także poznać grecką kulturę i styl życia. Mieli okazję spróbować tradycyjnych greckich potraw, w tym pysznych owoców morza i specjalności regionalnych. Uczniowie poznali także grecką muzykę i tańce, a także mieli okazję zobaczyć, jak wygląda spokojne życie w greckiej wsi.

Wyjazd był niezapomnianym doświadczeniem, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas trzecich technikum:

  • technik mechatronik - 10 osób
  • technik elektronik - 8 osób,Technik Reklamy – 8 osób
  • technik organizacji reklamy - 14 osób
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - 12 osób
  • technik grafiki i poligrafii cyfrowej - 8 osób
  • technik informatyk - 6 osób

Data wyjazdu 08.03.2020 - 14.03.2020


strzałka do góry
Dziennik