Dlaczego my?


Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach

Za klika dni przed Wami ważne egzaminy, a zaraz po nich istotne decyzje dotyczące wyboru szkoły, która przygotuje Was do studiowania i pracy. Zanim dokonacie tych niezwykle ważnych w Waszym życiu wyborów pamiętajcie, że tylko dobra szkoła, która podąża za zmianami w świecie, może sprostać wymaganiom młodych, ambitnych ludzi. Ci, którzy już dołączyli do naszej społeczności uczniowskiej kierowali się atrakcyjnością oferowanych kierunków tak w liceum jak i technikum. Dowiedzieli się, że mogą liczyć na życzliwych i solidnych nauczycieli oraz szybko przekonali się, że tu można rozwijać zainteresowania, talenty, uczestniczyć w olimpiadach i konkursach, zawodach, już w drugiej klasie zdobywać indeksy na studia, realizować ciekawe projekty, także międzynarodowe. Można też sprawdzić się pomagając innym, wyjeżdżać na wycieczki edukacyjne, pracować w szkolnej telewizji, poznawać nieprzeciętnych kolegów.

W naszej szkole każdy, kto chce zdobywać wiedzę, znajdzie miejsce wśród życzliwych mu wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły, bo rozumiemy, że tylko w atmosferze zrozumienia i wzajemnego szacunku buduje się nowe i lepsze.

Nasze atuty


 • jesteśmy szkołą z 70 letnią tradycją,
 • osiągamy bardzo wysokie wyniki zdawalności egzaminu maturalnego i zawodowego,
 • dysponujemy doskonale przygotowaną kadrą pedagogiczną,
 • nasi uczniowie to laureaci wielu olimpiad i konkursów,
 • współpracujemy z uczelniami wyższymi,
 • uczestniczymy w "Chmurze edukacyjnej" z języka angielskiego, geografii, biologii i przedmiotów zawodowych,
 • stwarzamy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji,
 • dbamy, by uczniowie czuli się bezpiecznie w szkole,
 • uczniów i rodziców wspierają pedagodzy oraz dyżurujący psycholog,
 • dbamy o rozwój talentów,
 • w szkole działa "GórkaTV",
 • posiadamy internat ze stołówką, bibliotekę i sklepik szkolny.

Poznaj uczniów Górki

Dlatego wybrali nasza szkołę


Szymon Zimowski

Cześć, jestem Szymon i jestem perkusistą w szkolnym zespole. Górka to szkoła, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Moją pasją jest gra na perkusji. Postanowiłem wykorzystać swój talent i zapisać się do szkolnego zespołu "Górkowe muzyki". To grupka instrumentalistów i wokalistów występujących podczas szkolnych imprez i akademii. Górka to szkoła, w której nie ma miejsca na nudę. Do zobaczenia we wrześniu!

Damian Pruchnicki

Informatyka jest jak wszechświat – nie ma granic namacalnych. Czym jest dla mnie informatyka? Informatyka jest moją pasją, elektronika hobby, a problemy które napotykają ludzie są dla mnie wyzwaniem. Stereotypy nie pasują do mnie, staram się je łamać przy każdej okazji. Komputery stacjonarne, laptopy, tablety, sieci lokalne, serwery, routery to jest to w czym czuję się dobrze, gdy muszę zatrzymać się nad problemem sprawia mi to niezwykłą przyjemność. Zachęcam Cię aby twoja przygoda z informatyką nie zakończyła się na Wordzie i Excelu, a czas przed komputerem nie był spędzany na grach – rzuć się w tą "cyfrową" przestrzeń.

Załęska Laura

Tylko "Górka"- a dlaczego? Jest to szkoła, która ma szeroki wybór profili m.in. biologiczno- chemiczny, na który sama uczęszczam i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Nauka jest prowadzona na wysokim poziomie. Panuje tu miła atmosfera. Nauczyciele są bardzo wyrozumiali i utrzymują świetny kontakt z uczniami. Szkoła organizuje wiele zajęć, konkursów i akcji, także każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie mogę polecić "Górkę" wszystkim, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej.

Gryboś Anna

Dlaczego "Górka"? Tutaj gra toczyła się o wysoką stawkę, czyli moją przyszłość. Uznałam, że nie warto bawić się w półśrodki i wybrać to co najlepsze. Ta szkoła miała od zawsze dobre opinie względem atmosfery, uczniów, nauczycieli, ale także i wysokiego poziomu nauczania. Zawierała wszystko czego oczekiwałam. Wybrałam i nie zawiodłam się. Tutaj mogę rozwijać swoje pasje, zawierać nowe przyjaźnie i być sobą, ale także skupić się na nauce i mieć pewność, że szkoła pomoże mi osiągnąć cel, do którego dążę, bez względu na to czy zechcę być sławnym naukowcem, piosenkarzem czy zatoczyć koło i powrócić zasilając szeregi kadry nauczycielskiej..


strzałka do góry
Dziennik