VIII Pogórzańskie Atrakcje Naukowe w Łużnej
Napisał(a) Papciak Damian dnia 2017-09-10

         W kolejnej edycji Pogórzańskich Atrakcji Naukowych w Łużnej  naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IVaT technikum mechatronicznego Rafał Rembisz, Adrian Czerwień, Radosław Bryła; z klasy IIIbT technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Grzegorz Przybyło, Jakub Wszołek, Piotr Juruś; z klasy IIIaT technikum mechatronicznego Miłosz Sztaba, Przemysław Kuk, Gabriel Marcisz, Karol Mianowski oraz z technikum elektronicznego Alber Szura i Kacper Zieliński.

Dzięki staraniom naszych uczniów można było obserwować na stanowisku naszej szkoły wiele ciekawych atrakcji.

Na przygotowanych stanowiskach można było zobaczyć i uruchomić zautomatyzowany proces działania na liniach produkcyjnych z wykorzystaniem układu pneumatycznego, połączonego ze sterownikiem programowalnym z wykorzystaniem siłowników pneumatycznych i sterownika mikroprocesorowego.

Największym zainteresowaniem cieszyło się drukowanie za pomocą drukarki 3D, którą przygotował i obsługiwał Rafał Rembisz.

Odwiedzający również chętnie zatrzymywali się na dłużej przy stanowisku monitoringu, gdzie można było zapoznać się lub poszerzyć swoje wiadomości z ustawień systemowych sprzętu.

Stanowiska z ogniwami wodorowymi przyciągały zainteresowanych energetyką odnawialną, która obecnie cieszy się dużą popularnością.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele mgr inż. Piotr Tarczyński oraz mgr inż. Damian Papciak.