Akcja profilaktyczna "Avon kontra rak piersi"


Tomasz Bąk poniedziałek 20 listopada 2023

W dniach 14-16 listopada odbywały się w naszej szkole spotkania profilaktyczne w ramach kampanii "Avon kontra rak piersi".

Firma Avon już w 1998 roku zainicjowała jedną z największych inicjatyw społecznych w Polsce – kampanię „Avon Kontra Rak Piersi”. Jej zadaniem jest podnoszenie świadomości społecznej w kwestii profilaktyki raka piersi, zwiększenie dostępu do badań profilaktycznych i budowanie wśród kobiet i dziewcząt pozytywnego nawyku regularnego potwierdzania zdrowia swoich piersi – w domu poprzez samobadanie raz w miesiącu oraz w gabinecie lekarskim robiąc USG raz w roku. W ten  sposób narodziła się w 2007 roku akcja „Gabinety z różową wstążką”. Inną kampanią skierowaną do dziewcząt od 16 roku życia jest „NORMALNE, ŻE ICH DOTYKAM”. Ma ona na celu wypracowanie nawyku regularnego potwierdzania zdrowia piersi, tak by stał się naturalnym elementem ich stylu życia.

W naszej szkole spotkania profilaktyczne z uczennicami poprowadziły panie: Dorota Liszka - okręgowy menadżer sprzedaży w AVON oraz Karolina Mężyk, które zwróciły uwagę na konieczność podnoszenia świadomości, przełamywanie barier przez kobiety oraz znaczenie nawyku samobadania, aby ograniczyć rozwój i skutki raka piersi.

Zachęcały dziewczyny do świadomej opieki nad swoim zdrowiem piersi. Regularne badania, aktywność fizyczna i zdrowa dieta to tarcza przeciwko nowotworowi!

Serdecznie dziękujemy paniom Dorocie Liszce i Karolinie Mężyk za poprowadzone prelekcje z naszymi uczennicami.

https://avonkontrarakpiersi.pl/?fbclid=IwAR3eb4J9YE_dabB-R3LyP8PF0T0jNP-91G8yuQH4nba5U8Y_GVOlTvUt5Zg 


 
strzałka do góry
Dziennik