Rozwijanie zainteresowań czytelniczych Górkowiczów


Administrator czwartek 23 września 2021

W Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach w roku szkolnym 2021/2022 prowadzona jest akcja mająca na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. W ramach tego przedsięwzięcia odbywają się różnorodne działania, w których udział biorą uczniowie, a także ich rodzice oraz społeczność lokalna.

W holu naszej szkoły zawieszona została makieta drzewa zatytułowana „Drzewo Czytelnika”, na której uczniowie klasy 1bLO zawiesili papierowe listki z argumentami np. „Czytam, bo…”, „Książka to…”, „Czytanie daje mi…”. Młodzież bardzo entuzjastycznie podeszła do napisania swoich opinii i zawieszenia ich na drzewku. Uczniowie całej szkoły w każdej chwili mają możliwość przeczytania przemyśleń dotyczących książek, jakie zaproponowali ich koledzy i koleżanki.

Kolejną akcją jest tworzenie przez młodzież naszej szkoły WĘDRUJACEJ KSIĄŻKI. Uczniowie wraz z polonistą podczas lekcji języka polskiego rozpoczęli pisać pewną opowieść. Chętne osoby zabierają przygotowaną z kartek A4, pustą książkę do domu i dopisują swój fragment. Po czasie powstanie jedna wspólna opowieść napisana przez kilkunastu uczniów. Okładka "wędrującej książki" widoczna na zdjęciu to dzieło czterech uczennic z klasy IbLO.

 

strzałka do góry
Dziennik